Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SOLIDARNI z UKRAINĄ

Utworzono dnia 03.03.2022

                                                                       SOLIDARNI z UKRAINĄ 

                  

 

SZANOWNI
MIESZKAŃCY GMINY HACZÓW


W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, a w szczególności dla obywateli Ukrainy, bardzo cieszy aktywność naszych mieszkańców w organizacji pomocy dla uchodźców. Ważne jednak, by pomoc tę dobrze przygotować korzystając z informacji instytucji zarówno publicznych, jak i organizacji społecznych organizujących pomoc i znających aktualne potrzeby w tym zakresie.

Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą, aby rozejrzeć się w swoich miejscowościach, czy u Mieszkańców naszej Gminy przebywają Uchodźcy z Ukrainy i jakiej pomocy potrzebują - żywność, odzież, środki czystości czy pomoc w załatwieniu spraw formalnych, zwłaszcza osoby, które nie przeszły przez punkty recepcyjne. W takim przypadku jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to Urząd Gminy Haczów oferuje pomoc w rejestracji lub zorganizowanie transportu do punktów recepcyjnych lub placówek Straży Granicznych.

Prosimy o przekazywanie informacji o przebywających w Państwa domach obywateli Ukrainy bezpośrednio do Urzędu Gminy lub do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Informacje te umożliwią nam monitorowanie sytuacji na terenie naszej gminy oraz ułatwią przekazanie ewentualnej pomocy osobom, które jej potrzebują. Jednocześnie informujemy, że osoby przyjmujące pod swój dach Uchodźców z Ukrainy muszą mieć świadomość, że przyjmują ludzi na swoją pełną odpowiedzialność i swój koszt.

Gmina Haczów tworzy także bazę osób, które wyrażają chęć udzielenia pomocy i przyjęcia pod swój dach będących w potrzebie uchodźców. W tym celu prosimy o przekazywanie adresu, numeru kontaktowego oraz liczby osób, które możecie Państwo przyjąć. Informacje te prosimy zgłaszać telefonicznie lub drogą elektroniczną do Urzędu Gminy lub do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.

Szczegółowe i aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące pobytu uchodźców na terenie naszego kraju może również Państwo znaleźć na stronie:

https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina

lub telefonicznie +48 47 721 75 75


    Kierownik Gminnego Ośrodka                                                           Wójt Gminy Haczów

 Pomocy Społecznej w Haczowie                                                               Stanisław Jakiel

                  Ewa Wais

 

Urząd Gminy Haczów, 36-213 Haczów 573

tel. 13 439 10 02, 13 439 10 06, 13 439 10 26, fax 13 439 16 96, e-mail: gmina@haczow.pl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Haczowie

36-213 Haczów 573 - tel. (13) 43 910 02

www.gops.haczow.pl; e-mail: gops@haczow.pl

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

PROGRAM WSPIERAJ SENIORA

1